Powrót lekarzy do szkół

PAP | 2010-04-06 (12:36)
Podstawówka Pediatrzy wystąpili do Ministerstwa Zdrowia o utworzenie pediatrycznych punktów konsultacyjnych w szkołach - informuje "Nasz Dziennik". Resort obiecuje wyasygnowanie środków na ten cel, nie określa jednak ich wysokości ani terminu powstawania punktów.

Zaledwie o 3 proc. dzieci w wieku szkolnym można powiedzieć, że są całkowicie zdrowe. Wśród uczniów występują nagminnie wady postawy, zgryzu, próchnica, kłopoty ze wzrokiem, słuchem, nierozpoznane alergie. Dlatego lekarze chcą, by Ministerstwo Zdrowia utworzyło w szkołach i sfinansowało pediatryczne punkty konsultacyjne. Tam każde dziecko przynajmniej raz w roku byłoby przebadane przez lekarza.

TAGI: lekarze w szkołach | opieka medyczna w szkole | szkoła | uczniowie | rodzice | edukacja zdrowotna

~Dyda [2010-04-07 10:00]

No cóż
Nie wszystko było kiedyś złe. Brak lekarza, dentysty i higienistki w szkole, a pzrynajmniej w duzej szkole to jakieś porąbanie. Tyle różnych wydarzeń zdarza się, tyle skaleczeń i bólów głowy itp, a zęby jak młodzi ludzie o nie dbają, a w pzrychodniach to tak te zęby leczą, ż epozal sie Boze. Tu peniwe tez zaoszczędzą. Likwidowało się pokoje lekarzy a w gabinetaqch zaczeli przyjmować dentysci prywatnie-w gabinetach szkolnych. A przedszkola-moi kochani-likwiodano je jeszcze nie tak dawno-na potęgę, a teraz co, mówi sie ze ich brakuje-ot cąła Polska, takie rzady.

~gkalewski [2010-04-06 19:34]

Klub Rzymski zaleca nam depopulację!
Klub Rzymski oficjalnie zaleca nam depopulację, uważając że w POlsce powinno mieszkać 22 mln ludzi!!! Kolejny rząd robi wszystko by sprostać zaleceniom...85% polskich dzieci cierpi na poważne schorzenia kręgosłupa i próchnicę!!! Gorzej jest w Meksyku, Indiach i Bangladeszu!!! Witaj w bantustanie Europy!!! Podobno naszego kraju nie stać na gabinety lekarskie w szkołach, podobno posłowie znowu zażądali podwyżki swoich płac...Sam porównaj te dane i wyciągnij wnioski!!! Rewolucja nadciąga powoli, ale nieubłaganie!!! Obudźcie się Polacy!!!

~niezależna [2010-04-06 19:09]

Za socjalizmu to była norma!
W szkole był lekarz pediatra, higienistka i lekarz dentysta. Były systematyczne badania kręgosłupa, serca, bilans wiekowy, a nawet wszawica. Również u mnie w zakładzie pracy byli dostępni lekarze specjaliści i przeprowadzało się okresowe badania lekarskie z rozszerzonymi usługami, od których teraz w ramach oszczędności odstąpiono. Państwo wtedy jakoś było na to stać. Tylko teraz szuka się oszczędności na wszystkim, również na zdrowiu nie tylko dzieci, ale już wszystkich ( na onkologii, dializach, rehabilitacji dzieci i dorosłych, na zmniejszaniu dostępności do usług i podwyższaniu cen leków oraz wyprowadzanie ich z refundacji państwowej). Oczywiście nie dotyczy to naszych wybrańców narodu, którzy zaraz będą szukać na kogo to zwalić ( pewnie na miasta i gminy, a ministerstwo umyje ręce). Gminy i miasta powiedzą, że nie mają pieniędzy i koło się zamknie,gra pozorów slończy się na tym, że będzie tak jak było - bez lekarzy w szkołach. A na kampanie wyborcze wystarczy dla wszystkich partii!

~KB [2010-04-06 21:25]

Zbadać nauczycieli i pracowników oświaty
Patologia dotyczy przede wszystkim systemu: programu oświatowego, kadry, papierów, a dzieciom to tylko garbem wychodzi, zeby sobie łamią itp. Proponuje: zbadać programy nauczania, nauczycieli, pracowników wszystkich szczebli oświaty i zadbać o rodzine. Wszystkie inne rozwiazania, to tylko pólśrodki ;(

~nik [2010-04-06 21:12]

lekarze
Gonić tych handlarzy skórkami z Kraju.

~sk [2010-04-06 18:56]

pediatra
Ciekawe skąd wezmą tych pediatrów. Chyba sobie sami zrobią.

~ABSMPASTO [2010-04-06 20:12]

DOBRA WIADOMOŚĆ
Lekarze do szkół i lepsza przyszłość naszych dzieci. Oby jak najwięcej lekarzy pamiętało o przysiędze Hipokratesa, a rodzice o tym, że dzieci są ich przyszłością. Model jedno dziecko+ dwoje rodziców jest bardzo niebezpieczny. Dwoje rodziców utrzymuje jedno dziecko, a na starość jednemu dziecku przypadnie utrzymać dwoje rodziców!

~Iga [2010-04-06 19:16]

Wreszcie ktoś pomyślał o dzieciach,lekarze to konieczność w szkołach.Przychodnie zapełniają
ci sami,stali pacjenci.O dzieci nikt nie dba,a to przyszłość narodu.

matador [2010-04-06 20:04]

SZKOŁY
PAMIĘTAJCIE JAK SIĘ PLATFORMA BIERZE ZA TĄ ZMIANĘ W SZKOŁACH TO I TAK TEGO NIE ZREALIZUJĄ. ILE BYŁO JUŻ POMYSŁÓW I CO NIC. A LEKARZY JAK NIEMA W SZKOŁACH TAK NIEMA I NIE BĘDZIE.

~doremi [2010-04-06 19:06]

wedle stawu grobla
I co wy na to, styropianowe przygłupy? Co wy na to telewizyjne głupawe profesory i doktory? Ile to jest zdrowych dzieci? 3%?

~kry [2010-04-06 18:54]

badania dzieci
Dotychczas dzieci są wysyłane przez pielęgniarkę szkolną na pogłębione badania profilaktyczne w 6,10,13,16 i 19 roku życia, wypada to średnio co 3 lata i bardzo trudno jest wyegzekwować od rodziców zgłoszenie się z dzieckiem do lekarza. A kto wobec tego pójdzie do badania co roku?

~matka [2010-04-06 18:57]

w telewizji tez krótka wzmianka była na ten temat
pytam? czemu tak późno i czemu ciagle zmieniane sa ustawy przepisy chodzi o jedno o kasę! dzieci maja wady postawy pytam? dzwiganie teczki pod którym 7-latek sie ugina gimnazjalista chodzi z bólem głowy a moze winne jest obuwie?

~ela [2010-04-06 18:46]

mjkoooo [2010-04-06 18:13]

ciekawe skad wezma chetnych do pracy w szkole
i kto, oraz ile za to bedzie placil--zaraz pojawi sie bełkot o powolaniu ,prawach pacjenta i tym podobne bzdury...