Sinologia przepustką do kariery?

Coraz więcej polskich firm podejmuje współpracę z przedsiębiorstwami ...

ide na studia

Studia nie dają uprawnień zawodowych

Wydawałoby się, że ukończenie studiów co prawda nie daje gwarancji otrzymania pracy, ale przynajmniej pozwala uzyskać niezbędne do wykonywania zawodu ...  więcej »

Najpopularniejsze kierunki studiów od 2006 roku

Rankingi prezentowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pokazują, jakie kierunki są przez maturzystów wybierane najchętniej. Ostatnie ...  więcej »

Za drugi kierunek nie należy się stypendium

Student, który po ukończeniu jednego kierunku studiów, rozpoczął drugi nie otrzyma stypendium - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Sąd powołał się ...  więcej »

Kognitywistyka, okcydentalistyka - nowe kierunki przyciągną humanistów?

Niż demograficzny pogrąża uczelnie, więc te prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych propozycjach dla kandydatów na studia. Dotyczy to zwłaszcza ...  więcej »

Wyższe szkoły gier i zabaw: wykształcenie to fikcja

My udajemy, że uczymy, ty udajesz, że się uczysz. To rzeczywistość wielu polskich uczelni niepublicznych. Z powodu pogłębiającego się niżu ...  więcej »

Ruszyła zimowa rekrutacja na studia