Joanna Twardo-Kamińska

Zapytaj redakcję

Redakcja SZKOŁA.WP.PL

Sprawdzian szóstoklasisty 2014

WP.PL | 2014-02-05 (10:48)
WP.PL
Sprawdzian szóstoklasisty Wielkimi krokami zbliża się pierwszy ważny egzamin w życiu ucznia - sprawdzian szóstoklasisty odbędzie się 1 kwietnia 2014 roku. Jak się do niego przygotować?

Egzamin na zakończenie szkoły podstawowej zwany "sprawdzianem szóstoklasisty" ma za zadanie sprawdzić stan wiedzy ucznia kończącego ten etap edukacji.

Podczas trwającego 60 minut testu uczniowie mają do rozwiązania zadania matematyczne ćwiczenia na rozumienie tekstu, muszą wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu przyrody i historii. Ważnym elementem egzaminu jest umiejętność odszukania w tekście potrzebnych informacji oraz logiczne formułowanie zdań.

Wynik sprawdzianu szóstoklasisty nie ma jednak większego znaczenia, uczniowie mogą podjąć naukę w dowolnym gimnazjum bez względu na ocenę końcową. Jeśli jednak ktoś do tego egzaminu nie podejdzie w ogóle, będzie musiał powtarzać ostatnią klasę podstawówki.

Sprawdzian szóstoklasisty to dla wielu dzieci pierwszy prawdziwy szkolny stres. Aby go zmniejszyć, warto systematycznie się uczyć i robić podobne zadania, do tych, które mogą pojawić się na egzaminie.

Zrób test i sprawdź, czy zdasz:

Sprawdzian szóstoklasisty - test nr 1

Sprawdzian szóstoklasisty - test nr 2

Sprawdzian szóstoklasisty - test nr 3

TAGI: sprawdzian szóstoklasisty | podstawówka

~mięta [2014-04-01 11:21]

prosty był ten test ;D

~kap74 [2014-03-29 02:00]

łapcie odpowiedzi do testu skroc.pl/5161f (Usuń spacje)

~Jade [2014-03-08 11:38]

Nie mogę się doczekać ! :D