Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013

WP.PL | 2012-09-28 (10:34)
WP.PL
Gimnazjum Do egzaminu gimnazjalnego 2013 jest jeszcze trochę czasu, warto jednak już teraz pomyśleć o przygotowaniach do tego najważniejszego w życiu gimnazjalisty testu. Pamięta o tym także Centralna Komisja Egzaminacyjna, której Dyrektor ogłosił właśnie terminy tegorocznych próbnych egzaminów gimnazjalnych.

Gimnazjaliści, , którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w trzeciej klasie, w kwietniu 2013 roku będą pisali test kończący ich naukę na tym poziomie szkoły. Jednak zanim to nastąpi, czeka ich jeszcze diagnoza wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich. Zapowiedział ją Artur Gałęski, Dyrektor CKE, w liście skierowanym do dyrektorów i nauczycieli gimnazjów.

Diagnoza wiadomości i umiejętności gimnazjalistów odbędzie się w dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r. według harmonogramu:

- 13 listopada (wtorek) – historia i WOS oraz język polski
- 14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
- 15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym

"Aby pomóc uczniom i nauczycielom w przygotowaniach do egzaminu, Centralna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych – wzorem ubiegłego roku szkolnego – przygotowały zestawy zadań, na podstawie których gimnazja będą mogły, na zasadach dobrowolności, przeprowadzić diagnozę wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich" - czytamy w liście dyrektora CKE.

Zobacz: list Dyrektora CKE do dyrektorów i nauczycieli gimnazjów

Egzamin gimnazjalny 2013 będzie drugim z kolei przeprowadzanym według nowych zasad. Obejmują one rozdzielenie testów z historii i WOS-u oraz języka polskiego, a także przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Trzeciego dnia egzaminacyjnego gimnazjaliści będą natomiast sprawdzać swoją wiedzę z języka obcego nowożytnego – na poziomie podstawowym i rozszerzonym, przy czym do drugiego egzaminu mogą podejść ci uczniowie, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka obcego, którego uczyli się także w szkole podstawowej.

mnd

(fot. PAP/Darek Delmanowicz)

TAGI: egzamin gimnazjalny | egzamin gimnazjalny 2012 | 2012/2013 | próbny egzamin gimnazjalny | CKE | gimnazjum

~przybornikszkolny [2012-09-28 14:19]