Próbny egzamin gimnazjalny 2013: arkusze z języków obcych

WP.PL | 2012-11-15 (13:32)
WP.PL
Gimnazjum Trzeci dzień, kończący próbne egzaminy gimnazjalne 2012/2013 już za nami. Mamy dla was arkusze z języków obcych na obu poziomach wraz z transkrypcjami!

15 listopada 2012 to trzeci i równocześnie ostatni dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych. Tego dnia uczniowie testowali swoją znajomość języka obcego. Do wyboru były języki: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i hiszpański. Próbny egzamin odbył się na takich samych zasadach, na jakich odbędzie się ten właściwy w kwietniu 2013, czyli w dwóch częściach: gimnazjaliści najpierw rozwiązywali zadania na poziomie podstawowym, a po przerwie przystąpili do rozwiązywania zadań na poziomie rozszerzonym. Do drugiego egzaminu mogli podejść tylko ci uczniowie, którzy w gimnazjum uczyli się tego samego języka obcego, co w szkole podstawowej.

>>> wszystkie arkusze EGZAMINU GIMNAZJALNEGO z lat ubiegłych<<<

JĘZYK ANGIELSKI

JĘZYK NIEMIECKI

JĘZYK FRANCUSKI

JĘZYK ROSYJSKI

JĘZYK HISZPAŃSKI

> Transkrypcja

W dniach od 13 do 15 listopada 2012 roku przeprowadzony został próbny egzamin dla gimnazjalistów - diagnoza wiedzy i umiejętności uczniów trzecich klas gimnazjów. W tej formie przygotowania do właściwego kwietniowego egzaminu mogły wziąć udział wszystkie szkoły.

Próbny egzamin ma pokazać, co uczniowie umieją dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Jest przeprowadzany w warunkach zbliżonych do właściwego egzaminu gimnazjalnego. Podobnie jak on został przeprowadzony w trzy kolejne dni: na pierwszy dzień zaplanowany był próbny egzamin z wiedzy humanistycznej, na drugi z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a na trzeci z języka obcego.

W obecnym roku szkolnym - 2012/2013 - egzamin gimnazjalny przeprowadzony zostanie w dniach: 23, 24 i 25 kwietnia. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie kwietniowym będą zdawać go w drugim terminie w dniach 3, 4 i 5 czerwca. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

Wyniki egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej; może się on ubiegać o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie.

mnd

(fot. Thinkstockphotos)

Chcesz się dowiedzieć, jaką szkołę wybrać po gimnazjum? Dołącz do nas na Facebooku!

TAGI: egzamin gimnazjalny | 2012/2013 | próbny egzamin gimnazjalny | CKE | gimnazjum | arkusz egzaminacyjny | języki obce | język angielski | język niemiecki | język rosyjski | język hiszpański | język francuski

~G1z [2012-11-15 18:56]

plakac mi sie chce jak widze ten poziom w polszy- tyle lat temu czlowiek studiowal zeby dac kolejnemu pokoleniu mozliwosci, tyle rozowju na swiecie, komputery, UE itp.. a gimnazjum uczy sie roznicy miedzy "wtorek" i "czwartek" na angielksim, plakac mi sie chce

~hhh [2012-11-15 20:41]

dlaczego w polskich szkołach katuje się wkółko macieju do us ****j śmierci te same obce języki? nie można by było choć trochę rozszerzyć tej "oferty"? Niderlandzki? Fiński? Norweski? Szwedzki? to nie Mandaryński w końcu.

~Bobo [2012-11-15 20:38]

Przecież nie ma minimalnej liczby punktów żeby ten test zdać. Można po prostu poradzić sobie lepiej lub gorzej, ale nie da się "nie zdać", to do Pana/Pani Redaktor. A co do poziomu trudności - według mnie bardzo łatwy test, choć szczerze mówiąc patrząc na rzeczywisty poziom gimnazjalistów może być dla części problemem.

~Madziaa [2012-11-15 16:12]

Myślę,że ze hiszpańskim językiem to bym sb poradziła ;D Moja koleżanka ma w szkole hiszpański i mówiła ,że jest on łatwym jezykiem do nauczenia : )

~:) [2012-11-15 20:14]

Banał.. aż przykro że teraz poziom nauczania jest tak niski..

~missbogdan@wp.pl [2012-11-15 19:30]

a gdzie znalezc wyniki?

~pusiak [2012-11-15 16:54]

Jak dobrze, że kończyłam podstawówkę a potem szkołę średnią a nie tą żenadę jaką jest gimnazjum. Najgorsze co mógł nasz mądrzy rząd wymyślić

~Pathy [2012-11-15 18:21]

A gdzie mozna mozna te teksty wysluchac?

~Patrycja :) [2012-11-15 17:40]

Dla kogo poziom prosty to prosty :) Teraz jest inny system nauczania i umiemy tyle ile powinniśmy :) No jestem ciekawa Droga Kingo czy wszystko byś tak śpiewająco zrobiła :) Pozdro.

~Kinga [2012-11-15 16:31]

o matko! żadne poziom. Po 3 latach nauki uczeń powinien mieć o wiele więcej wiedzy...

~Ula [2012-11-15 16:12]

trywialne