W tej klasie dzieci zmieniają się w potwory!

(PAP), wp.pl | 2011-06-10 (11:29)
Gimnazjum Bunt i krytyczny stosunek do świata dorosłych, w tym rodziców i szkoły, próby eksperymentowania z alkoholem i substancjami psychoaktywnymi - taki obraz gimnazjalistów wyłania się z badań prowadzonych przez trzy lata wśród warszawskich gimnazjalistów.

Z przedstawionych w czwartek, 09.06 badań, prowadzonych przez zespół Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej "Pro-M" Instytutu Psychiatrii i Neurologii, wynika, że to w gimnazjum uczniowie zaczynają palić, pić i chodzić na wagary.

Co się dzieje w drugiej klasie gimnazjum?

Według naukowców (materiał, który poddali analizie, pochodził z wypełnionych przez uczniów ankiet), badania potwierdziły, że wraz z dojrzewaniem u nastolatków silniejsza staje się potrzeba doznań. Taką samą skłonność do ryzykownych zachowań mają uczniowie szkół publicznych i niepublicznych. Okres krytyczny przypada na II klasę gimnazjum.

Z odpowiedzi udzielonych przez gimnazjalistów wynika, że w ciągu miesiąca poprzedzającego wypełnienie ankiety alkohol piło 20 proc. uczniów I klas, 35 proc. uczniów II klas i 47 proc. uczniów III klas, a w ciągu upiło się: 12 proc. uczniów I klas, 24 proc. uczniów klas II i 36 uczniów klas III.

Choć raz papierosa w życiu zapaliło: 30 proc. uczniów I klas, 43 proc. uczniów II klas i 54 proc. uczniów III klas. W miesiącu poprzedzającym wypełnienie ankiet paliło: 9 proc. uczniów I klas, 18 proc. uczniów II klas i 27 proc. uczniów III klas. Kontakt z narkotykami miało: 5 proc. uczniów I klas, 10 proc. uczniów klas II i 17 proc. uczniów klas III.

TAGI: szkoła | gimnazjum | badania | warszawa | alkohol | narkotyki | papierosy | rodzice

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!