Dziewictwo za mp4

wp.pl | 2009-10-23 (10:53)
wp.pl
Liceum Głośny już film pełnometrażowy „Galerianki” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec odsłania społeczny problem prostytucji wśród nastolatków. Z braku alternatyw na spędzenie wolnego czasu dla uczniów poniżej 18 roku życia, galeria handlowa to miejsce spotkań dzisiejszej młodzieży. Co napędza machinę prostytuowania się zarówno chłopców jak i dziewcząt - brak pieniędzy, żądza posiadania, chęć łatwego zysku? Prosta transakcja wymienna - ciało za mp4, nic innego się nie liczy.

Kolorowe magazyny, przepych witryn sklepowych, bieg za trendami - za szybki jak na mentalność i kieszeń tradycyjnego nastolatka, chęć przypodobania się równolatkom często zakłamuje prawdziwy obraz wartości. Życie staje się ślepą pogonią za tym co najnowsze, najprzyjemniejsze, najekskluzywniejsze - nawet jeśli symbolem ekskluzywności stają się „markowe” jeansy czy ipod. Koło chęci posiadania, uprawiana seksu za wymarzony ciuch, w konsekwencji otrzymanie go nie ma początku ani końca, prostytucja przecież to najstarszy zawód świata. Zjawisko „galerianek” jest logicznie rzecz ujmując bardziej powszechne w dużych miastach, ze względu na dostępność wielkich centrów handlowych aniżeli w mniejszych miejscowościach. W małych miastach trudno o anonimowość co także nie sprzyja dążeniom do „podwyższenia” swojego statusu materialnego. Prostytuujące się dziewczęta nie obnoszą się na forum ze sposobem zdobywania kolejnych ciuchów, sprzętów. Tworzą zwarte grupy, w których czują się zrozumiane, a każdy nowy „podbój” traktowany jest z zazdrością. W tak hermetycznej, samowspierającej się grupie często trudno zauważyć że robi się coś niewłaściwego. Nie widać końca biegu za posiadaniem, będą przecież zawsze istniały rzeczy droższe i nowsze.

TAGI: szkoła | nastolatki | seks | galerianki

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!