Warszawa wygrywa - najlepsze szkoły woj. mazowieckiego

Warszawa wygrywa - najlepsze szkoły woj. mazowieckiego

PAP | 2012-01-10 (13:24)
  A A A
Liceum Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2012 - woj. mazowieckie

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum w woj. mazowieckim - wynika z ogłoszonego we wtorek 10 stycznia ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych.

Najlepszym technikum w województwie zostało Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu.

Ranking po raz czternasty przygotowały: miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita".

Kapituła rankingu pod uwagę brała: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. Po raz pierwszy w przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Drugie miejsce wśród liceów w woj. mazowieckim zajęło LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, a trzecie - XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie.

Drugie miejsce wśród techników w woj. mazowieckim zajęło Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, a trzecie - Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie.

dsr/ nno/ ls/(PAP)

(fot. Thinkstockphotos)


TAGI: ranking szkół 2012 | liceum | technikum | Warszawa | województwo mazowieckie

oceń
2
0
Podziel się

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!