Edukacja seksualna w Polsce

Edukacja seksualna w Polsce

wp.pl | 2010-03-08 (09:17)
wp.pl
  A A A
Gimnazjum Na forach dyskusyjnych znajduje się wiele postulatów wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej. Zanim zaczniemy rozmawiać o „uświadamianiu” młodzieży, należy uświadomić internautom, że taka edukacja w większości państw nie jest jedynie postulowana, ale jest faktem, w dodatku podobnie jest w Polsce!

Czy uczniowie powinni uczęszczać na lekcje edukacji seksualnej?
Weż udział w naszej sondzie!

Być może myląca jest polska nazwa przedmiotu, ponieważ w naszym kraju treści edukacji seksualnej realizuje się pod hasłem "wychowania do życia w rodzinie" (w szkolnym slangu WDŻ). Zajęcia te nie są wprawdzie dla uczniów obowiązkowe, ponieważ zgodnie z ustawą Ministra Edukacji Narodowej rodzice mogą decydować o uczęszczaniu swoich dzieci na ten przedmiot, natomiast praktyka pokazuje, że blisko 100% uczniów z WDŻ korzysta.

Zatem pytanie czy powinniśmy wprowadzać edukację seksualną do szkół wydaje się przynajmniej nie na miejscu, gdyż takowa już w szkołach jest prowadzona. Słuszniejszym wydaje się zadanie pytania jak powinna taka edukacja wyglądać, jakie treści zawierać?
następnanastępna [1]23 ... 3

TAGI: edukacja seksualna | wychowanie do życia w rodzinie | uczniowie | płeć | seks | wychowanie | edukacja | szkoła | nauczyciele | rodzice

oceń
0
0
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [0]
~Nikola [2012-05-02 00:29]

Żałuję, że przeczytałam - straciłam kilka sekund z życia. Artykuł jest kolejnym przykładem katolickiej propagandy i zakłamania. Dlaczego autor, ignorant, zajmuje się WB, a nie zajmie się dogłębniej sytuacją w Polsce i tym, jak naprawdę wygląda edukacja seksualna w szkołach? Dlaczego nie ma słowa o tym, że prowadzeniem tego przedmiotu w większości zajmują się ludzie niedouczeni i niekompetentni? Dlaczego nie ma słowa o tym, że dzieciom podaje się fałszywe, kłamliwe informacje? Że pozostawia się je w niewiedzy podczas gdy w internecie, telewizji czy poprzez różnego rodzaju gadżety, a nawet ubiór seksualizuje się je. To właśnie sprawia, że młodzież przedwcześnie podejmuje współżycie, bez zabezpieczania się przed niechcianą ciążą.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
Wszystko jest w porządku. [2010-03-09 00:07]

Legalizacja pedofilii tylnymi drzwiami :)
Bo skoro "seksualność towarzyszy człowiekowi przez całe życie (posiada ją więc również pięciolatek)"?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~n [2010-05-04 10:31]

nawroccie sie zboczency

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~szefuniu [2010-03-14 07:58]

Dzieciaki już w gimnazjum powinny się uczyć jak zalożyć prezerwatywę
i powinny wiedzieć do czego to służy... a nie dzieci rodzą dzieci...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lol [2010-03-14 09:48]

Pamiętam jak kiedyś w gimnazjum
zajęcia z tego były zawsze w piątki popołudniu i prawie zawsze dawaliśmy lote całą klasą :D hehehe :) przez cały rok szkolny byłem chyba tylko na dwóch takich lekcjach straszne nudy

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~zupa [2010-03-14 09:38]

Wielka Brytania
Bardzo "mądra" polityka aborcyjna- za 50 lat stanie UK się państwem islamskim i z wielkiego imperium kolonijnego to Brytyjczycy staną się narodem podbitym. I czego to ma niby nauczyć? WB jest w czołówce krajów gdzie dokonuje się najwięcej aborcji i wychowuje najwięcej nieodpowiedzialnych głąbów- bo dlaczego być odpowiedzialnym przed pójściem z kimś do wyra jeśli później można sprawę załatwić skrobanką. Osobiście poznałam wielu bardzo inteligentnych anglików i im też się nie podoba sytuacja w ich kraju.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~szefuniu [2010-03-14 07:58]

Dzieciaki już w gimnazjum powinny się uczyć jak zalożyć prezerwatywę
i powinny wiedzieć do czego to służy... a nie dzieci rodzą dzieci...

odpowiedz