Ranking studiów MBA: ALK najlepsze w Polsce

Ranking studiów MBA: ALK najlepsze w Polsce

PAP | 2013-07-04 (13:12)
PAP
  A A A
Strefa studenta Najlepszym programem Master of Business Administration w Polsce jest Executive MBA prowadzony przez Akademię Leona Koźmińskiego - wynika z Rankingu MBA Perspektywy 2013.

- Jest to program skierowany do osób, które mają już minimum pięcioletnie doświadczenie managerskie. Realizujemy go już od dwudziestu lat i mamy już ponad 1100 absolwentów - powiedziała o zwycięskim programie Sylwia Hałas-Dej z Akademii Leona Koźmińskiego.

Uczelnia prowadzi monitoring losów absolwentów wszystkich programów MBA realizowanych przez uczelnię - obecnie jest ich już 3300.
- Losy absolwentów śledzi również między innymi Financial Times, który ocenia ten program bardzo wysoko w skali światowej - powiedział dr hab. Grzegorz Mazurek z Akademii Leona Koźmińskiego.

Drugie miejsce w rankingu zajął program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Handlową, a trzecie - program Warsaw - Illinois Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego (zwycięzca ubiegłorocznego rankingu). Ranking uwzględnił 30 programów MBA oferowanych przez polskie uczelnie.

Ranking został przygotowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Pełne wyniki rankingu znajdują się na stronie: www.mba.perspektywy.pl

Poniżej pierwsza dziesiątka rankingu:
1. Executive MBA - Akademia Leona Koźmińskiego;
2. Canadian Executive MBA (CEMBA) - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie;
3. Warsaw - Illinois Executive MBA - Uniwersytet Warszawski;
4. Executive MBA - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej;
5. Program MBA Poznań-Atlanta - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu;
6. Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym - Akademia Leona Koźmińskiego;
7. Executive MBA Marketing and Management - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie;
8. Franklin University MBA (FUMBA) - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu;
9. MBA-SGH - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie;
10. International MBA - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Warszawie.

Wszystkie programy z pierwszej dziesiątki uzyskały wskaźnik rankingowy powyżej 75 proc.

- Uważamy, że studia MBA są koniecznością, szczególnie wtedy, kiedy menedżer chce awansować na topowe stanowiska. Ewidentnie, na podstawie naszych doświadczeń, rozmów z osobami, które piastują stanowiska prezesów największych firm, mniejszych firm, ten dyplom bardzo pomaga w awansie zawodowym. Jest to związane przede wszystkim z budowaniem bardzo szerokiej wiedzy na temat wszystkich aspektów managerskich organizacji, z nabywaniem doświadczeń zarówno od strony wykładowców, ale też innych managerów, którzy w takim programie uczestniczą - powiedział dr hab. Grzegorz Mazurek z Akademii Leona Koźmińskiego. Dodał także, że dyplom MBA wpływa na zwiększenie zarobków.

Ranking opracowano pod nadzorem kapituły składającej się ze specjalistów z dziedziny zarządzania, finansów, HR i marketingu. Przewodniczącą kapituły była prof. Maria Romanowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ranking uwzględniał siedem grup kryteriów (m.in. merytoryczne cechy programu oraz opinię absolwentów i preferencje pracodawców), składających się łącznie z 26 wskaźników.
- Bierzemy pod uwagę tylko te programy, które działają przynajmniej dwa lata, mają już absolwentów, i które były aktywne w minionym roku akademickim - powiedziała przewodnicząca kapituły.

paul/ ekr/ tot/(PAP)

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Dołącz do nas na Facebooku!
TAGI: MBA | ranking studiów | ranking 2013 | perspektywy | Akademia Leona Koźmińskiego | studia

oceń
1
15
Podziel się

Opinie

Ocena: +7 [9]
~riddick [2013-07-05 15:28]

Czym różni się student od psa ? Niczym, obaj jak zada się im pytanie bardzo mądrze się patrzą.

odpowiedz

Ocena: +7 [7]
~gad [2013-07-05 13:09]

Szkoda czasu, ale napiszę. Jak czuje się super człowiek, który był kilkukrotnym dyrektorem, prokurentem i ma 40 lat - a tu nagle jego firmę sprzedaje "państwo" - a on zostaje na lodzie. Szukając pracy przekonuje się, że szybciej ją znajdzie, jak zatai swe dane. I......szybciutko znajduje - i to w miarę dobrze płatną. Takie czasy chore. Do przemyślenia.

odpowiedz

Ocena: +7 [9]
~Nemostenes [2013-07-05 12:28]

Studia MBA mozecie sobie wsadzic tam, gdzie wam swiatlo nie dochodzi. Niestety.

odpowiedz

Ocena: +12 [14]
~jasio [2013-07-05 12:07]

Plan studiów Jak łżeć w żywe oczy - podstawy Łapówki dla średniozaawansowanych Jak doprowadzić średniej wielkości spółkę do bankructwa w 3 miesiące- ćwiczenia praktyczne Jak mówić po angielsku nie znając języka itd itd...

odpowiedz

Ocena: +10 [12]
~kiermaszewski [2013-07-05 11:50]

Executive Astronaut MBA- Wyższy Instytut Śmiechu i Bajdulenia- Ciemnej Łajki w Sierpuchowie Tak Wam poszerzymy horyzont...

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~greg81 [2013-07-05 11:44]

A TEOLOGIA DLA SWIECKICH GDZIE .... ?

odpowiedz

Ocena: -5 [13]
~ja [2013-07-05 11:05]

studia to syf. przez całe studia (dzienne!) pracowałam i dziś mam dobrą prace, ale moi koleżanki i koledzy nic nie robili i dziś są w pośredniaku, bo nikt nie chce obiboka zatrudnić!!!

odpowiedz

Ocena: +26 [26]
~walsz [2013-07-05 09:39]

To jest akurat ranking na potrzeby reklamy, wprowadza się obcojęzyczne nazwy, a to jeszcze jest chwytliwe w Polsce. najważniejsze, ze ktoś zapłaci i otrzyma "papier", pracę niech sobie załatwia ( sa też ludzie którzy już pracują, ale potrzebują dokumentu. A gdzie uczelnie techniczne, po których absolwenci są poszuliwani, bo wszyscy w biznesie nie moga pracować, ktoś musi coś robić :-)

odpowiedz

Ocena: +20 [20]
~emeryt 861 [2013-07-05 08:47]

Czy to na pewno polskie uczelnie? Kim zostają absolwenci tych uczelni? Czy naprawdę nie macie o czym pisać i używać języka polskiego?

odpowiedz

Ocena: +17 [19]
~wstyd [2013-07-05 07:53]

MBA - nowy kierunek (ale dla głąbów z nowobogackich).

odpowiedz

Ocena: +19 [19]
~Virga [2013-07-04 23:18]

Zapewne jak zwykle wybierał jakiś Amerykanin i kazał podać do wiadomości plebsu z polski. Jednocześnie on i jego kumple z usa zrobili szkoły w Polsce na poziomie wielkich uczelni z usa. Przypominam - najgłupszy prezydent nie tylko usa , lecz i świata kończył najlepszą uczelnię w usa. To jest wizytówka, jak wizytówką jest poziom naszego obecnego prezydenta.

odpowiedz

Ocena: +30 [32]
~www [2013-07-04 22:49]

a potem praca w żabce lub tesco.

odpowiedz