Depresja nastolatków

Depresja nastolatków

PAP | 2010-09-21 (12:07)
  A A A
Strefa rodzica Trądzik może doprowadzić młodych ludzi do depresji, a nawet myśli samobójczych. Jest to skutek problemów z cerą, a nie jak dotychczas podejrzewano skutek uboczny leczenia trądziku - informują naukowcy z Norwegii na łamach pisma "Journal of Investigative Dermatology".

Trądzik to choroba skóry, która najczęściej występuje u nastolatków w bardzo ważnym momencie ich życia, podczas intensywnego rozwoju społecznego. Jest to dla młodych ludzi bardzo trudne ponieważ akurat wtedy nawiązują nowe relacje z rówieśnikami i wygląd fizyczny jest dla nich swego rodzaju wizytówką konieczną dla zbudowania pewności siebie.

Wstępne wyniki wykonanych dotychczas badań wskazywały na możliwy związek niektórych rodzajów terapii trądziku ze zwiększonym ryzykiem depresji i myśli samobójczych - nie zostały jednak potwierdzone.

Jon Anders Halvorsen wraz z kolegami z University of Oslo przeanalizował 3775 przypadków 18- i 19- latków z Oslo. Okazało się, że nastolatki z poważnymi problemami z cerą miały myśli samobójcze zdecydowanie częściej niż ich rówieśnicy. Myśli samobójcze świadczą o dużym stresie emocjonalnym, ale rzadko kiedy prowadzą do prób samobójczych.

Autorzy pracy podkreślają, że wyniki ich badań powinny pomóc w leczeniu i opiece nad nastolatkami dotkniętymi trądzikiem.

kdo/ krf/

TAGI: depresja nastolatków | trądzik młodzieńczy | myśli samobójcze | nastolatki | rodzice

oceń
0
1
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [0]
~kasia [2010-09-21 18:29]

potrafia leczyc raka a trądziku nie!!!
od ponad 10 lat mecze sie z tym syfem!! antybiotyki wszelkiego rodzaju, leczenie hormonalne itd. NIE POMAGAJA! TO PRAWDA ZE CZŁOWIEK MA OCHOTE ZNIKNĄĆ!! POZA PASKUDNYM WYGLĄDEM TA TWARZ BOLI!!! czasem jak urośnie cos duzego wokół ust nie można nawet jeść. CO MAM ZROBIC? ZNA KTOS OSOBE KTORA WYLECZYLA SIE Z TRĄDZIKU- nie mowie o trądziku młodzieńczym ale o trądziku u 25- 30 latków!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~koza [2010-09-21 18:51]

depresja
Wtam!! ja mam ponad 30 lat i też mam trądzik. Jak byłam młodsza to wpadłam w depresję i wierzę,że to może spotkać ludzi dotkniętych trądzikiem. Wiem jakie to męczące, wiecznie walka z krostami.... pozdrawiam wszystkich z trądzikiem i głowa do góry!!1

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~gosiek [2010-09-21 17:04]

depresja nastolatkow??
a co ja mam powiedziec? jestem dorosla kobieta, blizej mi do 30stki niz dalej i wciaz mam to swinstwo ;(((((((((

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: -1 [1]
~serek [2010-09-21 17:46]

wtf
To nie prawda co pisza...

odpowiedz