Głos Nauczycielski

Jak przekonać nieprzekonanych?

Spór o sześciolatki. Konieczne jest porozumienie nauczycieli przedszkoli i szkół oraz rodziców  więcej »

Mistrz z e-podręcznikiem

Nauczyciel przedmiotów zawodowych z Rybnika sam stworzył jeden z pierwszych polskich e-podręczników i z powodzeniem wykorzystuje go w pracy z ...  więcej »

Oświata spłaca długi bankierów

Plajtujące banki, krach na rynku nieruchomości, bessa na europejskich giełdach, bankrutująca Grecja – wszystko to odbiło się na sytuacji szkół ...  więcej »

Samorządy nadal muszą płacić nauczycielom wyrównania

Trybunał Konstytucyjny nie ogłosił wyroku w tej sprawie, czeka bowiem na propozycje MEN w sprawie przyszłości systemu wynagradzania w oświacie  więcej »

Pensje nauczycieli (jeszcze) pod ochroną

Część samorządów musiała wypłacić nauczycielom nawet po 2,5 tys. zł dodatku uzupełniającego. Niewykluczone, że to ostatni rok, kiedy ciąży na nich ten ...  więcej »

Przy tablicy tacy sami

Tylko niektóre kraje potrafią poprawić osiągnięcia uczniów z uboższych środowisk i jednocześnie spowodować, by szkoły mogły się pochwalić wysokimi ...  więcej »

Gra o wszystko

Samorządy już dziś wszczynają procedurę likwidacji szkół. Spieszą się, bo prawo nakłada na nich sztywne terminy przeprowadzenia tych operacji i nie ...  więcej »

Komputer pomaga dzieciom w rozwoju, ale może też szkodzić

Nie sposób dziś sobie wyobrazić życia bez komputerów. Stają się one czymś naturalnym nie tylko dla dorosłych, ale także dla bardzo małych dzieci. Co ...  więcej »