Nielegalne pamiątki

Zamiast miłych wspomnień, koszmary? Tak, jeśli nie będziesz rozsądnie ...

media

Domowe prawo własności

Nie możesz odstawać od grupy. No jasne, musisz mieć superciuch, nowy model iPada. Bez skrupułów podbierasz matce bluzkę, perfumy i rajstopy. Ojcu ...  więcej »

Mam swój plan na życie!

Buntownicze, wywrotowe i – zdaniem rodziców naszych bohaterów – postawione na głowie. Plany na życie. Kowalstwo artystyczne zamiast ...  więcej »

Młodzi nie wierzą w szkołę. Czy to jej wina?

Wciąż żyjemy znakomitymi wynikami polskich uczniów ujawnionymi w ostatnim badaniu PISA, jednak w tej baryłce miodu jest też łyżka dziegciu. Nasze ...  więcej »

Co dalej z gimnazjami?

Temat likwidacji gimnazjów – flagowego pomysłu byłego ministra edukacji Mirosława Handkego, który w 1999 r. przeorał swoimi reformami cały ...  więcej »

Polskie wymierające języki