Wyniki wyszukiwania dla frazy depresja:

Serwis Szkoła

Test pozwala przewidzieć depresję u nastolatków

Naukowcy z University of Cambridge opracowali metodę przewidywania ryzyka depresji klinicznej u nastoletnich chłopców – informuje pismo „Proceedings of the National Academy of Sciences”

Jak poradzić sobie z "hejterami"?

Co jakiś czas media informują o kolejnych samobójstwach nastolatków, którzy nie mogli znieść nękania w internecie. Dlaczego nie potrafili poradzić sobie z tym problemem? Co z ich przyjaciółmi i rodziną?

Japońska szkoła - zwyciężą najlepsi?

Narzekasz, że masz dużo zadane? Wracasz późno ze szkoły? Ciesz się, że nie mieszkasz w kraju, w którym uczniowie kończą swój szkolny dzień późnym wieczorem, a nawet w nocy. Niemożliwe? W Japonii – jak najbardziej

Lekcje dla nastolatek - jak poprawić swoją samoocenę

Co trzecia brytyjska nastolatka twierdzi, że jest niezadowolona ze swojego wyglądu. Ich samoocenę można poprawić przygotowując nauczycieli do prowadzenia zajęć dotyczących obrazu własnego ciała

Coraz młodsi uczniowie cierpią na depresję

Coraz młodsi uczniowie mają objawy depresji. Najtrudniejszym etapem edukacji jest dla nich gimnazjum - wynika z badań ekspertów debatujących podczas katowickiej konferencji "Dziecko i nastolatek z depresją w szkole"

Depresja wśród uczniów to poważny problem

W Polsce wyjątkowo duży odsetek dzieci i młodzieży zmaga się z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi - mówi "Rzeczpospolitej" prof. Philip Zimbardo, jeden z najbardziej uznanych na świecie psychologów

Szkolna przemoc ma długotrwałe skutki zdrowotne

Ofiary przemocy szkolnej są bardziej narażone na problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, jak depresja i zaburzenia odżywiania się, częściej też palą, nadużywają alkoholu i są bezdomne - wskazują wyniki badań naukowców z USA

Dzieci rozwodników nie radzą sobie z matematyką

Ponadto są bardziej narażone na samotność, mają niższą samoocenę, częściej cierpią z powodu różnych lęków i są przygnębione.

Serwis Odkrywcy.pl

Czy naukowcy bawią się w Boga?

O żywności modyfikowanej genetycznie, możliwości klonowania ludzi i wirusach, które leczą rozmawiamy z profesorem Januszem Limonem, genetykiem klinicznym.

Specjaliści: ból jest jak choroba

Ból to jeden z najważniejszych problemów, z jakimi zmaga się współczesna medycyna.

Jak oceniamy samych siebie?

Gdybyś miał ocenić samego siebie w skali od 1 do 10, zapewne dałbyś sobie siódemkę. Dlaczego sami siebie oceniamy tak wysoko?

Depresja to problem nie tylko kobiet

Depresja występuje również u mężczyzn i wcale nie jest objawem ich słabości, ale chorobą, którą można i trzeba leczyć

Struktury, które mogą kontrolować pracę komórek mózgu

Po raz pierwszy udało się dowieść, że możliwe jest wpływanie na działanie mózgu za pomocą wprowadzonych do jego wnętrza mikroskopijnych struktur - kropek kwantowych

Depresja wyczytana z krwi

Badanie krwi może pomóc celnie identyfikować osoby cierpiące na depresję - wynika z najnowszych badań, które publikuje pismo "Molecular Psychiatry"

"Półprawdy, ćwierćprawdy i kompletne bzdury" - psychologiczne mity

To nie prawda, że większość ludzi wykorzystuje zaledwie 10 proc. możliwości swojego mózgu. Muzyka Mozarta nie stymuluje rozwoju inteligencji u niemowląt, a hipnoza nie pozwala dotrzeć do wypartych wspomnień. 50 wielkich mitów psychologii popularnej!

Uzależnieni od internetu częściej mają depresję

Osoby spędzające dużo czasu na surfowaniu po internecie częściej mają objawy depresji - wynika z badań brytyjskich psychologów. Informację na ten temat publikuje pismo "Psychopathology".