Wyniki wyszukiwania dla frazy egzamin:

Serwis Szkoła

Egzamin gimnazjalny 2014

Egzamin gimnazjalny zostanie w tym roku przeprowadzony w dniach 23-25 kwietnia. W całej Polsce do testów przystąpi około 400 tys. uczniów

Sprawdzian szóstoklasisty 2014

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy ważny egzamin w życiu ucznia - sprawdzian szóstoklasisty odbędzie się 1 kwietnia 2014 roku. Jak się do niego przygotować?

Deklaracja maturalna - do 7 lutego

Tegoroczni maturzyści mają ostatnie chwile na złożenie ostatecznej deklaracji maturalnej. To ostatnia szansa na zmianę deklaracji wstępnej. Jeśli nie zgłosicie zmian – deklaracja wstępna stanie się ostateczną

Jutro to zrobię - jak walczyć z prokrastynacją?

Masz do napisania ważną pracę, musisz nauczyć się na trudny egzamin. Termin nieubłaganie się zbliża, a ty robisz wszystko, by się do tego nie zabrać. Jeśli zdarza się to czasami – nie trzeba się przejmować. Jednak jeśli bezustannie odsuwasz w czasie to, co masz do zrobienia – możesz cierpieć na prokrastynację

100 dni do matury! Jak się do niej przygotować?

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami. Od dziś do matury zostało 100 dni, więc najwyższy czas, by zabrać się do nauki. Najważniejsze, to żeby zabrać się za to z głową i odpowiednią strategią

Wkuwasz całymi dniami? Możesz nie zdać!

Prawie każdy uczeń i student zna zasadę trzech Z: zakuć, zdać, zapomnieć. Jednak są sposoby na to, żeby nabyta wiedza pozostała w głowie na dłużej

Wybierasz liceum lub technikum? Sprawdź, czy jest dobre!

Wybór odpowiedniego liceum lub technikum nie jest prosty. Jedni kierują się odległością od domu, inni zwracają uwagę na to, czy w nowej szkole będą interesujące profile i zajęcia pozalekcyjne lub mają już tam jakichś znajomych. Jest jednak znacznie bardziej obiektywny sposób na ocenę danej placówki. Jaki?

Matura 2015 - znamy przykładowe zadania

Niedawno pisaliśmy o zaplanowanych na 2015 rok zmianach w egzaminie maturalnym. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała właśnie przykładowe arkusze wraz z rozwiązaniami. Co czeka uczniów?

Serwis Odkrywcy.pl

Religię i politykę mamy w genach

Jesteś konserwatystą? A może uważasz się za liberała? Nie chodzisz do kościoła? Za to wszystko odpowiadają twoje geny...

Zmartwychwstanie jest możliwe

Młoda Szwedka była martwa. Mimo to, w cudowny sposób, odżyła w szpitalu podczas akcji ratunkowej. Jak doszło do jej zmartwychwstania?

Prof. Norman Davies - Powstanie Warszawskie było niesamowitym sukcesem

Polskie Państwo Podziemne było nadzwyczajną inicjatywą, a jego zbrojne ramię Armia Krajowa, choć osamotniona, zdała nawet egzamin wojskowy, zwłaszcza podczas Powstania Warszawskiego - ocenia brytyjski historyk prof. Norman Davies.

Ewolucja naszą zgubą

Podajemy przykłady przystosowań ewolucyjnych, które – choć zdały egzamin – stały się jednocześnie przyczyną wielu schorzeń.

Fenomen pamięci muzycznej

Jak to możliwe, że zaśpiewanie piosenki niesłyszanej od lat nie sprawia nam problemu, a zapominamy wybierany często numer telefonu?

Egzamin z szachów przed symulacją lotu na Marsa

Ochotnicy, którzy od początku czerwca odizolują się na 520 dni od zewnętrznego świata w ramach eksperymentu "Mars 500", pomyślnie zdali egzamin z szachów.

Testy poprawiają pamięć

Testy są nie tylko sposobem na sprawdzenie wiedzy - mają one rzeczywisty wpływ na poprawę skuteczności uczenia się

Płód jako pasożyt

Myśl o dziecku rozwijającym się pod sercem matki wywołuje z reguły tylko miłe skojarzenia. Zapomina się o wszelkich dolegliwościach związanych z ciążą i o bólu, który może powodować. Często patrzy się na dziecko jako na część organizmu matki. Tymczasem dojrzewający płód śmiało można nazwać pasożytem