Wyniki wyszukiwania dla frazy egzaminy:

Serwis Szkoła

Randka z internetu - na co uważać

Coraz chętniej szukamy w sieci potencjalnego partnera. W internecie większość z nas jest bardziej śmiała i otwarta, a to ułatwia nawiązywanie nowych znajomości. Randka z osobą poznaną w internecie może okazać się początkiem ciekawej relacji, ale może okazać się też kompletną klapą. Jak jej uniknąć?

Afganistan: nauka w cieniu konfliktu

Afganistan kojarzy się przede wszystkim z wojną, rządami talibów, błękitnymi burkami noszonymi przez kobiety. W tym wyjątkowo młodym społeczeństwie (43 proc. mieszkańców nie ma 14 lat) codziennie dzieci próbują normalnie żyć i zdobywać wiedzę. Jak wygląda szkoła w Afganistanie?

Szkoła przetrwania, czyli co czeka oświatę w 2014 r.?

Rok 2014 zapowiada się dla oświaty burzliwie. Zyskają przedszkolaki i ich rodzice, bo powinno się pojawić więcej tanich przedszkoli. Stracą wydawcy na zapowiedzianej przez premiera rewolucji w cenach podręczników. Nauczycieli czeka obrona Karty, a szkoły podstawowe - konfrontacja z jedną z najtrudniejszych reform po 1989 r. – obniżeniem wieku szkolnego

Studniówka: jak świetnie wypaść i nie zbankrutować

Rodzicom i dziadkom dzisiejszych maturzystów studniówka kojarzy się z pierwszym w życiu balem, pierwszą nocą spędzoną poza domem. Studniówka w szkolnej auli, wszyscy w bieli i granacie, jedzenie przygotowywane przez mamy – to już przeszłość. Co jest na topie w tym roku?

Egzamin zawodowy trudniejszy od matury?

Niewielu absolwentów techników i szkół zawodowych decyduje się na zdawanie egzaminu zawodowego. W dodatku w niektórych zawodach większość uczniów ten egzamin oblewa. Dlaczego egzaminy dające uprawnienia do wykonywania zawodu nie cieszą się powodzeniem?

Japońska szkoła - zwyciężą najlepsi?

Narzekasz, że masz dużo zadane? Wracasz późno ze szkoły? Ciesz się, że nie mieszkasz w kraju, w którym uczniowie kończą swój szkolny dzień późnym wieczorem, a nawet w nocy. Niemożliwe? W Japonii – jak najbardziej

Fałszywy wykładowca uczył prawa w Warszawie

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przez ponad rok oszukiwał kilka wyższych uczelni, podając się za wykładowcę prawa. Posługując się podrobionymi dokumentami, 46-letni Mariusz K. naraził szkoły na ponad 100 tys. zł strat, a kilkuset studentów na ponowne egzaminy

Matura 2014: 30 września upływa termin składania wstępnych deklaracji maturalnych

Do końca września przyszłoroczni maturzyści muszą zadeklarować, które przedmioty planują zdawać w maju

Serwis Odkrywcy.pl

Czy każdy, kto podaje się za medium to oszust?

Znany sceptyk James Randi powołał fundację, która oferuje milion dolarów osobie, która udowodni światu, że posiada nadnaturalne umiejętności. Czy z ponad tysiąca ochotników, którzy do tej pory walczyli o tę nagrodę, znalazł się ktoś, kto w istocie jest medium?

Nieznane oblicze Skłodowskiej-Curie

Maria Curie -Skłodowska była nie tylko wybitnym naukowcem, ale także atrakcyjną kobietą, która zdobyła serce niejednego mężczyzny...