Wyniki wyszukiwania dla frazy nastolatki:

Serwis Szkoła

Fotka z bezdomnym "hitem" sieci

Granice między dobrym żartem a zwykłą głupotą mogą być bardzo płynne. Szczególnie, kiedy w grę wchodzi popularność w sieci oraz liczba „lajków” pod zdjęciem

Jak poradzić sobie z rozwodem rodziców?

Rozwód nigdy nie jest wydarzeniem, które przyjmowane jest obojętnie przez członków rodziny. Zdarza się jednak, że rodzice pochłonięci swoimi sprawami nie dostrzegają potrzeb swoich niemal dorosłych dzieci

Generacja X, Y, C - do której należysz?

Nowe technologie wywierają na nasze codzienne życie coraz większy wpływ. Jest on do tego stopnia duży, że zmienił nasze cele, wartości i podejście do życia. Socjologowie mając to na uwadze dzielą ludzi na generacje: X, Y czy C. Do jakiego pokolenia mentalnie należysz?

Czy mam nadwagę?

Chęć zachowania szczupłej sylwetki spędza sen z powiek wielu młodym dziewczynom. Strony internetowe pełne są rozmaitych kalkulatorów, które mają pomóc w sprawdzeniu, czy mamy idealną wagę. Czy należy się nimi sugerować?

Nastoletnie matki - jakie mają prawa?

Już w tę niedzielę MTV Polska wyemituje pierwszy odcinek rodzimej wersji kontrowersyjnego programu Teen Mom. Jak w naszym kraju żyje się nastoletnim matkom? Na jakie wsparcie mogą liczyć i czy program Teen Mom pokaże ich prawdziwą sytuację?

Niedosypianie powiązane z problemami psychicznymi nastolatków

Zbyt krótki sen u nastolatków może być objawem problemów emocjonalnych i psychicznych, jak np. myśli samobójcze, a nawet przyczyniać się do ich wystąpienia

Kiedy zdecydować się na pierwszy raz?

Twoje koleżanki i koledzy opowiadają o swoich pierwszych doświadczeniach seksualnych, a ty jeszcze nie masz za sobą pierwszego razu. Zastanawiasz się czy wszystko z Tobą w porządku, czy to już naprawdę czas na spróbowanie, ale wciąż się wahasz. To bardzo trudna decyzja dla każdego nastolatka. Jak ją podjąć i nie żałować?

Domowe prawo własności

Nie możesz odstawać od grupy. No jasne, musisz mieć superciuch, nowy model iPada. Bez skrupułów podbierasz matce bluzkę, perfumy i rajstopy. Ojcu zgarniasz służbowy telefon. W myśl zasady, “co starych, to moje”, zgodnie z domowym prawem: Ja to MUSZĘ mieć! Oni muszą mi dać!

Serwis Odkrywcy.pl

Co zwykłe krzesło robi z twoim ciałem?

Osiem godzin pracy przy biurku nie jest naturalnym zachowaniem człowieka. Siedzenie jest groźne dla życia – alarmują specjaliści. Co dzieje się w trakcie siedzenia?

Jak pokroić tort? Matematyczne zagadki Iana Stewarta

Jak pokroić tort?  Matematyczne zagadki Iana Stewarta
Kolejna porcja zadziwiających i fascynujących zagadek matematycznych, przedstawionych przez mistrza matematycznej rozrywki – profesora Iana Stewarta.

Depresja to problem nie tylko kobiet

Depresja występuje również u mężczyzn i wcale nie jest objawem ich słabości, ale chorobą, którą można i trzeba leczyć

Paderewski lepszy od Presleya

Na jego widok mdlały nastolatki, a na koncerty trudno było zdobyć bilety. O kim mowa? Wbrew pozorom wcale nie o Elvisie Presleyu czy zespole The Beatles. Mowa o Ignacym Paderewskim, polskim pianiście

Ile naprawdę potrzebujemy snu?

Obecnie uważa się, że młodzi ludzie potrzebują dziennie około 8-10 godzin snu. Badania przeprowadzone przez naukowców jednej z amerykańskich uczelni zdają się temu zaprzeczać.

Będziemy żyć coraz krócej

Postępująca otyłość wśród dzieci i nastolatków może wkrótce sprawić, że tzw. przeciętna oczekiwana długość życia przestanie się wydłużać i zacznie się skracać.

Uzależnieni od internetu częściej mają depresję

Osoby spędzające dużo czasu na surfowaniu po internecie częściej mają objawy depresji - wynika z badań brytyjskich psychologów. Informację na ten temat publikuje pismo "Psychopathology".

Ludzie, którzy żyli bez serca

Jeśli sądzisz, że człowiek bez serca nie przeżyłby choćby dnia, jesteś w wielkim błędzie!