Wyniki wyszukiwania dla frazy rodzice:

Serwis Szkoła

Rodzicu! Sprawdź, czy Twojemu dziecku przysługują darmowe podręczniki szkolne!

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło realizację założeń tzw. reformy podręcznikowej już 1 września 2014 roku. Docelowo chce zaopatrywać dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjalnej w darmowe podręczniki szkolne. Komu w roku szkolnym 2015/2016 przyznane zostaną bezpłatne książki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze syropu dla dzieci

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt małych pacjentów u pediatry wiosną, jesienią i zimą jest kaszel. Zawsze pytam rodziców pacjenta, czy dziecko kaszle w nocy czy tylko w dzień, jak rozpoczęła się infekcja, jak długo trwa kaszel, czy jest suchy czy mokry. To pozwala mi na zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Jak poradzić sobie z rozwodem rodziców?

Rozwód nigdy nie jest wydarzeniem, które przyjmowane jest obojętnie przez członków rodziny. Zdarza się jednak, że rodzice pochłonięci swoimi sprawami nie dostrzegają potrzeb swoich niemal dorosłych dzieci

Generacja X, Y, C - do której należysz?

Nowe technologie wywierają na nasze codzienne życie coraz większy wpływ. Jest on do tego stopnia duży, że zmienił nasze cele, wartości i podejście do życia. Socjologowie mając to na uwadze dzielą ludzi na generacje: X, Y czy C. Do jakiego pokolenia mentalnie należysz?

Problemowa katecheza

Nauczanie religii powinno kształtować w młodych ludziach nie tylko wiarę, ale i postawę etyczną, relacje z rodziną czy przyjaciółmi. Jak naprawdę wygląda katecheza w polskich szkołach?

Ona liceum, on zawodówka

Poznałaś świetnego chłopaka. Spędzacie razem dużo czasu i zaczyna się to powoli przeradzać w coś poważniejszego. Jednak jest coś, co cię martwi: on uczy się w zawodówce. Czy faktycznie jest się czym przejmować?

Nastoletnie matki - jakie mają prawa?

Już w tę niedzielę MTV Polska wyemituje pierwszy odcinek rodzimej wersji kontrowersyjnego programu Teen Mom. Jak w naszym kraju żyje się nastoletnim matkom? Na jakie wsparcie mogą liczyć i czy program Teen Mom pokaże ich prawdziwą sytuację?

Niedosypianie powiązane z problemami psychicznymi nastolatków

Zbyt krótki sen u nastolatków może być objawem problemów emocjonalnych i psychicznych, jak np. myśli samobójcze, a nawet przyczyniać się do ich wystąpienia

Serwis Odkrywcy.pl

Alergię na orzeszki można wyleczyć

Dzięki doustnej immunoterapii u przeważającej części dzieci udało się wyleczyć niebezpieczną dla życia alergię na orzeszki ziemne – informuje pismo „The Lancet”

Adam i Ewa nigdy się nie spotkali

Na Ziemi żyje dziś siedem miliardów ludzi, a wszyscy pochodzą od wspólnych przodków. Naukowcom udało się sprawdzić kiedy żyli nasi genetyczni rodzice. Okazuje się, że chodzili po Ziemi mniej więcej w tym samym czasie, jednak nigdy się nie spotkali

Kości dzieci porzucone w etruskiej osadzie

Porozrzucane na ziemi kości dziecka znaleziono w warsztacie z VII wieku p.n.e., w wykopaliskach w etruskiej osadzie Poggio Civitate, 15 kilometrów od Sieny we Włoszech

Wątroba najlepsza od mamy

Przeszczepianie małemu dziecku fragmentu wątroby od jego matki daje w przypadku atrezji dróg żółciowych lepsze wyniki niż przeszczep od ojca

Bliźniacy w kosmosie

Rok 2011 będzie wyjątkowy w historii lotów kosmicznych. Na kwiecień planowana jest misja STS-134. Dzięki niej, w przestrzeni kosmicznej spotkają się dwaj bracia bliźniacy – astronauci Mark i Scott Kelly.

Makabryczne władczynie

Demony, morderczynie i nimfomanki - słynne księżne i królowe, których żywoty po stuleciach nadal zadziwiają.

Zbawcze rodzeństwo

Niekiedy ostatnią deską ratunku dla chorego dziecka jest… spłodzenie mu rodzeństwa. Czy „projektowanie” dzieci w takich przypadkach jest etyczne i usprawiedliwione?

Rewolucyjne in vitro!

Dzięki postępowi genetyki będziemy mogli dowolnie manipulować DNA naszego potomstwa?