Wyniki wyszukiwania dla frazy rozwód:

Serwis Szkoła

Jak poradzić sobie z rozwodem rodziców?

Rozwód nigdy nie jest wydarzeniem, które przyjmowane jest obojętnie przez członków rodziny. Zdarza się jednak, że rodzice pochłonięci swoimi sprawami nie dostrzegają potrzeb swoich niemal dorosłych dzieci

Trudna młodzież, czyli zwyczajna

Przyjmijmy za pewnik, że „młodzież jest trudna”, gdyż sam wiek dojrzewania jest trudny i młodzi przeżywają kłopoty. Różna jest tylko ich skala

Dzieci rozwodników nie radzą sobie z matematyką

Ponadto są bardziej narażone na samotność, mają niższą samoocenę, częściej cierpią z powodu różnych lęków i są przygnębione.

Gdzie uczą się księżniczki i książęta?

Brytyjska rodzina królewska to przede wszystkim humaniści z zacięciem i znaczącym talentem do sportu.

Trudne tematy, trudne rozmowy

Rodzice tematy trudnych rozmów z dziećmi zostawiają szkole. Ale ta wcale ich nie porusza i odpowiedzialność spycha na rodziców.

Polska młodzież stawia na rodzinę

Para ze ślubem kościelnym i dwójką dzieci to idealny model związku - z wynika sondażu przeprowadzonego wśród młody ludzi przez GfK Polonia.

Serwis Odkrywcy.pl

Więcej samobójców na obszarach wyżej położonych

Mieszkańcy okolic leżących najwyżej nad poziomem morza czterokrotnie częściej ginęli śmiercią samobójczą niż ludzie żyjący na najmniejszych wysokościach

Rozwód łabędzi

Rzadki przypadek zmiany partnera u monogamicznych łabędzi zaobserwowali brytyjscy ornitolodzy.

Danuta Wałęsa i inne żony sławnych mężów

„Imiona ich nie będą pamiętane – pisał Czesław Miłosz w jednym ze swoich wierszy – Cerowaczki wytartych swetrów (…) Prasowaczki koszul na jego wieczorny występ”.

Historia małżeństwa z rozsądku

Dziś trudno nam sobie wyobrazić, że właściwie przez większą część istnienia cywilizacji małżeństwo i miłość były dwiema zupełnie oddzielnymi sprawami, których nawet nie starano się łączyć.

Polscy mężowie stanu… którym nic nie wyszło

Królowie, generałowie, działacze polityczni, bojownicy o wolność, premierzy czy prezydenci zawsze napotykali na swojej drodze liczne przeszkody. Chcąc osiągnąć wiele, musieli pokonać znacznie więcej trudności niż przeciętny obywatel. Większość z nich przeżywała chwile wzlotów i upadków. Bywali jednak i tacy, którzy nie triumfowali ani razu

Mata Hari - szpieg czy luksusowa prostytutka?

Szpiegowska działalność Maty Hari miała być przyczyną śmierci tysiąca żołnierzy na frontach I wojny światowej. Czy rzeczywiście prowadziła podwójne życie, czy była wyzwoloną jak na owe czasy kobietą, którą wplątano w międzynarodową intrygę?

"Zespół złamanego serca"

Ostra niewydolność serca niezwiązana z chorobą wieńcową może zdarzać się częściej niż dotąd sądzono

Życie erotyczne towarzysza Mao

Mimo politycznych obowiązków znajdował on czas także na liczne uciechy życia doczesnego, które – jak na tradycję ówczesnych Chin – były dość zaskakujące.