Wyniki wyszukiwania dla frazy samobójstwo:

Serwis Szkoła

Fotka z bezdomnym "hitem" sieci

Granice między dobrym żartem a zwykłą głupotą mogą być bardzo płynne. Szczególnie, kiedy w grę wchodzi popularność w sieci oraz liczba „lajków” pod zdjęciem

Test pozwala przewidzieć depresję u nastolatków

Naukowcy z University of Cambridge opracowali metodę przewidywania ryzyka depresji klinicznej u nastoletnich chłopców – informuje pismo „Proceedings of the National Academy of Sciences”

Jak poradzić sobie z "hejterami"?

Co jakiś czas media informują o kolejnych samobójstwach nastolatków, którzy nie mogli znieść nękania w internecie. Dlaczego nie potrafili poradzić sobie z tym problemem? Co z ich przyjaciółmi i rodziną?

Dlaczego Ala nie zdała?

Nie była zaskoczona, kiedy usłyszała, że od września zacznie naukę w piątej klasie

Dyrektorka szkoły odwołała się od wyroku ws. mobbingu

Anna A. znęcała się psychicznie nad nauczycielami, poniżała i upokarzała ich, przez co jedna z nauczycielek popełniła samobójstwo

Fala przemocy w szkołach

Przestępstw w gimnazjach i podstawówkach przybywa, a sprawcy są coraz młodsi i bardziej brutalni

Przemoc w szkole i w internecie

Europejskie badania wskazują, że w ciągu roku agresji rówieśniczej doświadcza 17,6 proc. dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat

Szaleniec zastrzelił 12 uczniów

Policja zastanawia się, czy sprawcą był ojciec ucznia nękanego przez kolegów.

Serwis Odkrywcy.pl

Kapitan schodzi ostatni?

W historii żeglugi zdarzały się przypadki równie niechlubne, co oburzające tchórzostwo kapitana Schettino, zawiadującego wycieczkowcem Costa Concordia

Ewa Braun - tajemnice towarzyszki Hitlera

Eva Braun, towarzyszka życia przywódcy nazistów, nie była kobietą naiwną ani pozbawioną wpływu na politykę, jak przedstawiali ją dotychczas historycy - pisze Heike Goertemaker, autorka niedawno opublikowanej książki " Eva Braun - życie z Hitlerem"

Polscy kamikaze

Samobójcza wojskowa formacja nie powinna być kojarzona tylko z japońskimi pilotami kamikaze. W okresie II wojny światowej, polscy patrioci, wiedzeni dewizą „Bóg, Honor, Ojczyzna” tworzyli oddziały „Żywych Torped” – żołnierzy mających jeden cel – umrzeć ku chwale kraju.

Więcej samobójców na obszarach wyżej położonych

Mieszkańcy okolic leżących najwyżej nad poziomem morza czterokrotnie częściej ginęli śmiercią samobójczą niż ludzie żyjący na najmniejszych wysokościach

Tajemniczy grób przy Teatrze Lalek

Ślady odkryte na czaszkach w parku przy Teatrze Lalek wskazywały na gwałtowną śmierć obydwu pochowanych. Grób pochodził z ostatnich dni obrony Wrocławia w 1945 roku.

Ewa Braun - kobieta, która pokochała potwora

Z całą pewnością, delikatnie rzecz ujmując, Adolf Hitler nie był łatwym człowiekiem w życiu prywatnym. Przynajmniej trzy kobiety popełniły przez niego samobójstwo. Wśród nich znajduje się Ewa Braun, ślepo oddana Hitlerowi, która została jego żoną dopiero 40 godzin przed ich wspólną śmiercią.

Od kiedy samobójstwo jest grzechem?

W roku 563 roku synod w hiszpańskiej Bradzie odebrał samobójcom prawo do pochówku, nakazując jednocześnie konfiskować ich majątki, a ciała… pozostawiać do publicznej egzekucji. Karanie samobójców po śmierci miało miejsce jeszcze długo po tym, jak skończyła się epoka średniowiecza.

Eurostat: Na co najczęściej umierają Europejczycy?

Choroby układu krążenia i nowotwory są główną przyczyną zgonów w Europie. W latach 2000-2008 o blisko 30 proc. zmalała liczba zgonów w wyniku wypadków transportowych i chorób niedokrwienia serca - wynika z opublikowanych pod koniec grudnia danych Eurostatu.