Wyniki wyszukiwania dla frazy szkoła:

Serwis Szkoła

Rodzicu! Sprawdź, czy Twojemu dziecku przysługują darmowe podręczniki szkolne!

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło realizację założeń tzw. reformy podręcznikowej już 1 września 2014 roku. Docelowo chce zaopatrywać dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjalnej w darmowe podręczniki szkolne. Komu w roku szkolnym 2015/2016 przyznane zostaną bezpłatne książki?

Po tych kierunkach czeka praca

Jaki wybrać kierunek studiów, żeby dostać po nim dobrą pracę? To pytanie spędza sen z powiek maturzystom. Oczywiście żadne studia nie zagwarantują zdobycia posady, ale niektóre kierunki wydają się być bardziej przyszłościowe niż inne

Jaka szkoła po gimnazjum? Technikum gastronomiczne

Świetnie się czujesz w kuchni i skrycie marzysz o własnej restauracji? A może chcesz pomagać ludziom lepiej się odżywiać? W takim razie zastanów się nad rozpoczęciem nauki w technikum gastronomicznym

Studenci eksmitowani z akademika!

Chwile grozy przeżyli studenci Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie. Gdy w najlepsze spali w swoich pokojach w akademiku, do ich drzwi zapukał komornik. Dostali 2 godziny na spakowanie swoich rzeczy

Ferie w mieście cz. 3

Dziś rozpoczyna się zimowy wypoczynek dla młodych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Co ciekawego przygotowały miasta?

Nastoletnie matki - jakie mają prawa?

Już w tę niedzielę MTV Polska wyemituje pierwszy odcinek rodzimej wersji kontrowersyjnego programu Teen Mom. Jak w naszym kraju żyje się nastoletnim matkom? Na jakie wsparcie mogą liczyć i czy program Teen Mom pokaże ich prawdziwą sytuację?

Bierzesz korepetycje? Nic ci to nie da!

Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadził pierwszą obszerną analizę zjawiska brania korepetycji przez uczniów. Szczególną uwagę zwrócono na wpływ korepetycji na wyniki w nauce. Wyniki badań są zaskakujące – pisze Rzeczpospolita

Afganistan: nauka w cieniu konfliktu

Afganistan kojarzy się przede wszystkim z wojną, rządami talibów, błękitnymi burkami noszonymi przez kobiety. W tym wyjątkowo młodym społeczeństwie (43 proc. mieszkańców nie ma 14 lat) codziennie dzieci próbują normalnie żyć i zdobywać wiedzę. Jak wygląda szkoła w Afganistanie?

Serwis Odkrywcy.pl

Dziewczynki mają lepsze stopnie, nawet jeśli mniej umieją

Chociaż dziewczynki gorzej wypadają w standaryzowanych testach, w szkole podstawowej dostają lepsze stopnie niż chłopcy

Ogrzewanie geotermalne w polskiej szkole

Ogrzewana dotychczas energią elektryczną szkoła w Bratianie w gm. Nowe Miasto Lubawskie w przyszłym sezonie będzie ogrzewana ciepłem geotermalnym. W piątek podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Nowe astrobazy w woj. kujawsko-pomorskim

Dziewięć przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych, zwanych astrobazami, rozpocznie działalność w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim. W zeszłym roku powstało pięć takich obiektów.

Pierwszy polski satelita startuje w kosmos

13 lutego 2012 pomiędzy godziną 11 a 13 CET (ang. Central European Time) na pokładzie rakiety Vega zostanie wystrzelony pierwszy polski satelita PW-Sat, zbudowany przez studentów Politechniki Warszawskiej przy pomocy inżynierów z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Rywalizacja ze słabszymi silniej motywuje

Wbrew obiegowej opinii rywalizacja ze słabszym przeciwnikiem motywuje do wytężenia wysiłku bardziej niż walka z faworytem.

Dzień Mózgu - zobacz myśli!

Czy można zobaczyć myśli, naukowo wyjaśnić czym jest miłość i poczuć smak nosem? Na te pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy i goście Dnia Mózgu, imprezy mającej na celu propagowanie wiedzy o tym tajemniczym i kluczowym dla naszego funkcjonowania narządzie.

Czy liczba Pi kryje też twoją datę urodzenia?

Liczba Pi pojawiała się już przy budowie biblijnej świątyni Salomona, dziś uczeni wykorzystują ją np. do pomiaru gęstości promieniowania. W jej rozwinięciu dziesiętnym każdy znajdzie datę swojego urodzenia. 14 marca obchodzi ona swoje święto

Grób Mikołaja Kopernika w cieniu wątpliwości

W tym roku obchodzimy 540. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika a także 470. rocznicę śmierci astronoma i wydania dzieła „O obrotach sfer niebieskich”, które zapewniło mu wieczną sławę. Dlatego też warto przypomnieć historię odkrycia rzekomego grobu tego wielkiego astronoma i wątpliwości związane z tym znaleziskiem, które do dzisiaj nie zostały rozwiane